Skip to content
Polmix-Ast Logo 2021 Main 01

Biuro: pn-pt: 8:00 – 16:00
Serwis: pn – pt: 7:00 -17:00  sob: 8:00 – 13:00

WSZYSTKO DLA
POMPOWANIA I TRANSPORTU BETONU

Pompy do betonu Everdigm

Pompy do betonu Everdigm – wcześniej HANWOO / DAEWOO – produkuje się od 1991 na licencji udzielonej przez firmę Putzmeister AG Niemcy dla DAEWOO Heavy Industry. W istocie DAEWOO stało się pierwszym w Korei producentem pomp do betonu. Przez wiele lat firma stworzyła solidne podwaliny pod zaawansowaną produkcję maszyn znaną pod marką Everdigm. Obecnie z powodzeniem produkuje wysięgnikowe pompy do betonu oraz pompy stacjonarne. Na place budów dostarcza również wysięgnikowe maszty rozdzielcze i inne maszyny z dziedziny prac ziemnych.

Technologia produkcji, procedury montażu i testowania maszyny bazowały pierwotnie na niemieckim know-how. Całość produkcji Everdigm realizuje w ścisłym, koreańskim reżimie jakościowym. Wszystkie zespoły i elementy hydrauliki napędowej w jakie wyposażona jest pompa pochodzą od najlepszych dostawców europejskich. Między innymi od Rexroth, BOSCH, Stiebel, Danfoss, HAWE i innych. Maszyna wykazuje pełną kompatybilność części zamiennych z pompami Putzmeister seria BSF.

Charakterystyka pompy do betonu Everdigm.

  • Zespół pomp głównych to pompy BOSCH REXROTH seria A4VG – nie spotkamy w maszynach Everdigm pomp Kawasaki, czy też pomp do betonu Parkera, które w branży maszyn do pompowania betonu nie występują zbyt często.
  • Sterowanie wysięgnikiem to tylko i wyłącznie rozdzielacz proporcjonalny HAWE – seria PSL
  • Silniki napędu mieszadła to znane i obecne w wielu maszynach silniki gerotorowe DANFOSS.
  • Rozdział napędu poprzez przekładnię odbywa się dzięki zespołowi niemieckiej firmy STIEBEL
Pompy do betonu Everdigm

Zespoły pompujące pomp do betonu ECP takie jak: 1409, 1611, 2114, 2116 działają w oparciu o bardzo wydajny i trwały system zasuwy z rurą zwrotna typu „S”. Konstrukcja ta cechuje się przede wszystkim małym odkształceniem strumienia betonu, nieznacznym spadkiem ciśnienia, jak również niskim zużyciem. Przez automatyczne bezstopniowe ustawienie docisku rury zwrotnej i automatyczne centralne smarowanie zagwarantowana jest długotrwała żywotność zespołów łożyskowych, jak i uszczelnień. Płyta okularowa i pierścień ślizgowy wykonane są ze specjalnego stopu węglika wolframu. Gwarantuje to wielokrotnie większą odporność na ścieranie (szacowana wytrzymałość ca. 100 tys. m3).

Prosta wymiana płyty okularowej i pierścienia ślizgowego bardzo ułatwia prace serwisowe. 
Układ centralnego smarowania zapewnia wysoką trwałość zespołów łożyskowych.
Mieszadło, o konstrukcji łopat wykonanych ze stopowego staliwa, jest napędzane z dwóch silników hydraulicznych. Zapewnia równomierne przemieszczanie mieszanki betonowej w kierunku cylindrów roboczych.

Układ hydrauliczny jednostki pompującej pompy do betonu Everdigm pracuje w wydajnym zamkniętym obiegu. Rozwiązanie układu sterowania wymagają pełnego zrozumienia funkcji sterowania maszyny. 
Pompy hydrauliczne serii A4VG firmy REXROTH w układzie szeregowym posiadają zabudowę na przekładni rozdzielczej lub na głównej przystawce odbioru mocy typu NMV.
Sterowanie cylindrów hydraulicznych napędowych i zasuwy następuje automatycznie za pomocą układu sensorów. Układ zaworów tłumiących zapewnia miękką pracę układu oraz tłumi dobieg końcowy mieszanki.

Pompy do betonu Everdigm

Automatyka sterująca pompą opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach techniki proporcjonalnej. Układ sterowania jest jednakże oparty o układ konwencjonalnej automatyki sterowniczej. To pozwala łatwo ustalać ewentualne usterki i błędy w sterowaniu. Dostarczane wysokiej klasy sterowanie radiowe – firmy HBC Radiomatic – jest w pełni proporcjonalne, umożliwiające płynne sterowanie funkcjami wysięgnika. Pulpit sterowniczy umożliwia również sterowanie obrotami, wydajnością, zapalaniem i gaszeniem silnika.

Standard wykonania pompy do betonu Everdigm znacząco przewyższa poziom maszyn produkcji włoskiej, czy też produkcji chińskiej. Detale wykończenia maszyny – takie jak osłony pokładów, obudowa kosza, stopnie wejściowe wykonano z dużą dbałością o szczegóły. Jakość nie odstępuje od standardu europejskiego.