Skip to content
Polmix-Ast Logo 2021 Main 01

Biuro: pn-pt: 8:00 – 16:00
Serwis: pn – pt: 7:00 -17:00  sob: 8:00 – 13:00

WSZYSTKO DLA
POMPOWANIA I TRANSPORTU BETONU

O nas

Firma POLMIX-AST rozpoczęła swoją działalność w roku 1989, w którym to założona została przez Andrzeja Stasiewskiego spółka Zakłady Usługowo Produkcyjne POLMIX z siedzibą w Gdańsku przy ulicy Świętokrzyskiej. Firma od samego początku swego istnienia nakierowana była na działalność w zakresie serwisu pomp do betonu.

W 1994 roku firma została przekształcona w podmiot Przedsiębiorstwo Usług Technicznych POLMIX-AST. Wyłącznym jej właścicielem został Andrzej Stasiewski, a siedzibę firmy przeniesiono na ulicę Sienną 48 w Gdańsku. Po przeprowadzeniu gruntowych remontów i adaptacji nowej siedziby, przedsiębiorstwo działało w halach o łącznej powierzchni około 800 m kw. Oprócz działalności związanej z serwisem pomp do betonu od roku 1997 rozpoczęty został proces rozwijania infrastruktury zakładu remontowego w zakresie obróbki skrawaniem. W kolejnych latach park maszynowy poszerzony został o tokarki uniwersalne, frezarki, szlifierki do płaszczyzn, przecinarki taśmowe.

W roku 2003 uruchomiony został projekt rozbudowy obiektów przedsiębiorstwa o halę montażu o powierzchni 550 m kw. Nowa hala oddana do użytku w 2004 dzięki przestronnym wjazdom służy dziś jako hala serwisowa oraz hala montażu maszyn. W roku 2005 przeprowadzone zostało zagospodarowanie placów na terenie przedsiębiorstwa na potrzeby prac serwisowych. W kolejnych latach następowało sukcesywne rozwijanie infrastruktury produkcyjnej i poszerzanie parku urządzeń transportu bliskiego. W roku 2006 Przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z koreańskim producentem pomp do betonu – obecnie EVERDIGM Corp. zostając w roku 2007 wyłącznym przedstawicielem na Polskę EVERDIGM – Concrete Pump Division.

Kolejny etap w rozwoju firmy nastąpił po sukcesji rodzinnej przedsiębiorstwa. W jej wyniku od roku 2009 właścicielem firmy POLMIX-AST w całości został syn założyciela firmy – Maciej Stasiewski. W latach 2010 – 2011 firma Polmix-Ast przeprowadziła modernizację zaplecza magazynowego, która pozwoliła stworzyć niezależny magazyn o łącznej powierzchni 250 m2. W latach tych zrealizowana została również adaptacja części produkcyjnej hal przedsiębiorstwa i przygotowanie pod kolejne obrabiarki.

Obecnie nasz park maszynowy wyposażony jest w obrabiarki:
 • tokarki CNC Gildemeister typ CTX 400;
 • tokarki konwencjonalne TOS SUI, POTISJE;
 • tokarkę ciężką RYAZAN – fi 800 x 3000;
 • tokarkę CNC Gildemeister CTX 500;
 • centrum frezarskie CNC – CINCINNATI;
 • frezarki konwencjonalne HECKERT typ FSS, STANKO;
 • frezarkę typu ciężkiego TOS typ FGS;
 • szlifierkę do płaszczyzn JOTES SPD40;
 • szlifierkę do płaszczyzn JOTES SPC25;
 • szlifierkę do wałków i otworów;
 • wytaczarkę TOS Varnsdorf;
 • dłutownicę hydrauliczną STANKO 430;
 • dłutownicę mechaniczną ZMT – typ DAA;
 • przecinarkę taśmową BOMAR – typ STG;
 • przecinarkę taśmową PEGAS – typ SHI430.

Eksploatowane obrabiarki zarówno tokarki jak i frezarki były modernizowane i wyposażane w układy cyfrowych liniałów pomiarowych HEIDENHAIN.
Rozwój inwestycyjny naszej firmy w długofalowej perspektywie nakierowany jest na niezależne i samodzielne prowadzenie specjalistycznej produkcji części i komponentów maszyn w tym części do pomp do betonu.

Polmix-Ast Siedziba Gdańsk 00

W roku 2012 Przedsiębiorstwo przeprowadziło wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością wg ISO 9001, który to system nadzoruje, rozwija i skutecznie utrzymuje. W roku 2012 firma POLMIX-AST uzyskało również status zakładu uprawnionego Transportowego Dozoru Technicznego w zakresie napraw i modernizacji pomp do betonu. W ramach działalności pod nadzorem TDT przedsiębiorstwo prowadzi przygotowania do badań okresowych, naprawy i modernizacje pomp do betonu.