Skip to content
Polmix-Ast Logo 2021 Main 01

Biuro: pn-pt: 8:00 – 16:00
Serwis: pn – pt: 7:00 -17:00  sob: 8:00 – 13:00

WSZYSTKO DLA
POMPOWANIA I TRANSPORTU BETONU

Pająk do betonu

Ręczny rotacyjny pająk do betonu określany także jako maszt do betonu, rozściełacz do betonu, dystrybutor lub rozdzielacz do betonu, jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem rozprowadzenia mieszanki betonowej. Szczególnie w sytuacjach, w których wysięgnikowe pompy do betonu nie mają już pola manewru. Albo gdy teren budowy znajduje się po za ich zasięgiem. Maszt do betonu najlepiej sprawdza się jako uzupełnienie stacjonarnej pompy do betonu, ale także w połączeniu z pompą samochodową znakomicie wypełni swoją rolę. Stosunkowo niewielkie wymiary transportowe oraz waga sprawiają, że można je transportować zwykłymi samochodami ciężarowymi. Są łatwe do przemieszczania przez dźwigi budowlane. Po rozłożeniu na miejscu budowy również nie zabierają zbyt wiele miejsca.

Pająk do betonu – charakterystyka.

Rozściełacz do betonu charakteryzuje się łatwością obsługi, niskim zużyciem, dużą wytrzymałością a dodatkowo niewielkim kosztem konserwacji. Ręczne rozdzielacze rotacyjne najczęściej mają promień rozprowadzania betonu od 10 do 12 metrów. To daje średnicę od 20 do 24 metrów pokrycia terenu. To daje powierzchnię od ~315 m2 do ~450 m2. Rozściełacze mieszanki betonowej z reguły są wyposażone w rurociągi o średnicy DN125 ze złączami klamrowymi i/lub dwuśrubowymi typu STK (SK). To zapewnia bezproblemową współpracę z rurociągami stacjonarnych pomp do betonu oraz z większością pomp wysięgnikowych jeżdżących po naszych drogach. Rurociąg dystrybutora zatem może pracować pod ciśnieniem 85 bar.

Pająk do betonu 01
Pająk do betonu DL10 – DL12

Obrót wysięgnika, dzięki zastosowaniu w kolumnie wsporczej zespołu łożyskowego, realizowany jest ręcznie. To umożliwia precyzyjne i łatwe ustawienie go do pozycji betonowania. Przegub między pierwszym członem, a rurą obrotową gwarantuje stabilność, płynność ruchu i trwałość tego połączenia. Umieszczona na przeciwnej stronie wysięgnika przeciwwaga zapewnia stateczność urządzenia. Ręczny maszt rozdzielczy opiera się na czterech regulowanych i składanych podporach. W razie gdy zachodzi konieczność dodatkowego podniesienia wysięgnika pod podpory można podstawić betonowe klocki lub płyty.

Pająk do betonu 02

Pająk do betonu znajdzie zastosowanie przy wylewaniu mieszanki betonowej na rozległych stropach, wysokich budynkach, mostach, przy produkcji prefabrykatów betonowych oraz przy budowie tuneli.

Hydrauliczne rozściełacze do betonu.

Inną opcją są hydrauliczne rozściełacze do betonu. Te znajdują zastosowanie przy budynkach wysokościowych. Są jednak droższe od dystrybutorów ręcznych i wymagają dodatkowego przeszkolenia do obsługi urządzenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem ręcznego pająka do betonu skontaktuj się naszym działem handlowym.