Skip to content
Polmix-Ast Logo 2021 Main 01

Biuro: pn-pt: 8:00 – 16:00
Serwis: pn – pt: 7:00 -17:00  sob: 8:00 – 13:00

WSZYSTKO DLA
POMPOWANIA I TRANSPORTU BETONU

Węże do betonu DN 50

Węże do betonu DN 50 Węże marki M-FLEX PLASTER są wężami trudnościeralnymi. W maszynach do natrysku betonu węże te wykorzystuje się do betonu drobnoziarnistego, zapraw klejowych (do styropianu), zapraw do fugowania, zapraw ogniochronnych, zapraw SPCC ( torkretów mokrych) oraz zapraw iniekcyjnych. Ważną zaletą węży do przesyłu mieszanki betonowej M-FLEX PLASTER jest także możliwość operowania z dużej odległości. To pozwala na aplikację mieszanki betonowej w trudno dostępnych miejscach. Nawet do 300 metrów w poziomie i do 100 metrów w pionie.

Węże do betonu DN 50 – budowa.

Węże do betonu DN 50 M-FLEX PLASTER wykonuje się ze specjalnie dobranych mieszanek gum syntetycznych SBR / NR. Mieszanki te powodują, że węże do przesyłu mieszanki betonowej M-Flex Plaster charakteryzują się wysokim współczynnikiem odporności na ścieranie przez substancje lub materiały przesyłane przez nie. Ponadto są w 100% antystatyczne. Zewnętrzna część węża M-FLEX PLASTER odporna jest na nakłuwanie (pin-pricked). Oprócz tego na warunki atmosferyczne, oraz przystosowana jest do pracy w zakresie temperatur od -40°C do +70°C. Węże do przesyłu mieszanki betonowej M-FLEX PLASTER dodatkowo wzmocnione są kordem z poczwórnego oplotu tekstylnego. Dzięki zastosowaniu takiego wzmocnienia węże te są nadzwyczaj odporne na odkształcenia podczas pracy. Są też odporne na odkształcenia powstałe podczas nieodpowiedniej ich eksploatacji. Wzmocnienie (zbrojenie) węży M-FLEX PLASTER poczwórnym oplotem tekstylnym nie wpływa natomiast na ich elastyczność. Dzięki temu praca z nimi w pomieszczeniach małych lub trudno dostępnych nie sprawia problemów.

Węże do betonu DN 50

Tego typu wzmocnienie węży do tynkowania nie wpływa negatywnie na ich wagę. Węże do betonu DN 50 M-FLEX PLASTER dzięki swojej przemyślanej budowie oraz materiałom z których są zrobione uzyskują ciśnienie robocze 40 Bar, natomiast ciśnienie rozrywania jest rzędu 100 Bar. Pracę z wężami do tynkowania M-FLEX PLASTER ułatwia fakt iż wyposaża się je w złącza CAMLOCK. Złącza te to jedne z najbardziej popularnych, znanych i sprawdzonych złączy przemysłowych. Złącza CAMLOCK cechują się prostą konstrukcją i obsługą. Wykonuje się je z aluminium, mosiądzu (brązu), stali nierdzewnej 316, polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym. Występują w rozmiarach od 1/2″ do nawet 8″. Węże do przesyłu mieszanki betonowej M-FLEX PLASTER produkuje zgodnie z norma ISO 1307. Używa się je z maszynami najbardziej uznanych producentów takich jak : Putzmeister , Brinkmann, Turbosol, Kaleta.