Skip to content
Polmix-Ast Logo 2021 Main 01

Biuro: pn-pt: 8:00 – 16:00
Serwis: pn – pt: 7:00 -17:00  sob: 8:00 – 13:00

WSZYSTKO DLA
POMPOWANIA I TRANSPORTU BETONU

Uszczelnienia rurociągów

Uszczelnienia rurociągów STK

W rurociągach na pompach do betonu w systemie STK powszechnie mają zastosowanie uszczelnienia zewnętrzne obejmujące dwa kołnierze łączonych elementów. Występują tu dwa rodzaje uszczelnień: normalne (dwuwargowe) oraz uszczelnienia trójwargowe z wargą wewnętrzną wchodzącą między kołnierze rur i kolan. Zakres wymiarowy uszczelnień jest przeznaczony dla kołnierzy o średnicach od DN 50 (2″), poprzez standardowe, stosowane w pompach do betonu DN 100 (4 1/2″) i DN 125 (5 1/2″), kończąc na DN 200 (8″).

Uszczelnienia rurociągów ORZX i ORS

W wysokociśnieniowych systemach kołnierzy ORZX i ORS, które muszą cechować się bardzo dużą szczelnością połączeń, stosuje się uszczelnienia wewnętrzne. Najczęściej są to uszczelnienia typu „O”-ring lub pół „O”-ring. Uszczelnienia tych systemów stosuje się powszechnie na odcinkach rurociągów. Bezpośrednio za zasuwą zwrotną w pompach do betonu PUTZMEISTER, JUNJIN, EVERDIGM, CIFA, SERMAC, SCHWING czy TEKA.

Uszczelnienia rurociągów wykonane są z elastomerów takich jak guma naturalna, poliuretan. Uszczelnienia wykonywane z gumy naturalnej cieszą się największym powodzeniem w uszczelnieniach do rurociągów. Są one odporne na odkształcenia i deformacje, jakie mają miejsce przy montażu uszczelnień. Doskonale wypełniają przestrzeń złącza zamykającego układ dwóch spinanych kołnierzy. Dla gumy naturalnej można optymalnie dobierać twardość mieszanki poprzez jej modyfikacje, co pozwala na optymalizowanie szczelności połączeń. Najczęściej spotykane twardości to 60 – 70 – 80 w skali Shore’a.

W uszczelnieniach rurociągów dużo rzadziej można spotkać uszczelnienie wykonywane z poliuretanów. Mają one zasadniczą zaletę w postaci podwyższonej odporności na ścieranie i stosunkowo wysokiej wytrzymałości na rozciąganie.

W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcamy do kontaktu z naszą firmą pod numerem telefonu +48 58 303 82 20, lub mailowo wg danych podanych na stronie kontakt.