Skip to content
Polmix-Ast Logo 2021 Main 01

Biuro: pn-pt: 8:00 – 16:00
Serwis: pn – pt: 7:00 -17:00  sob: 8:00 – 13:00

WSZYSTKO DLA
POMPOWANIA I TRANSPORTU BETONU

Piłki i pociski czyszczące

Piłki czyszczące

Podstawowym wyposażeniem do czyszczenia rurociągów są piłki czyszczące. Dostarczane one są w trzech różnych odmianach twardości, tj. wersja miękka, średniej twardości i twarda. Dostępny zakres wymiarowy obejmuje piłki przeznaczone do rurociągów od DN 65 do DN 150. Należy przy tym zaznaczyć, że piłki czyszczące są zawsze większe od średnicy rurociągu. Chodzi o to, aby możliwe było bardziej dokładne czyszczenie rur i kolan z resztek betonu.

Pociski czyszczące

Na potrzebę czyszczenia długich odcinków rurociągów do pompowania stacjonarnego służą walcowe elementy czyszczące. Czyli pociski, które możemy dostarczyć tylko w jednej odmianie twardości – średniej. Pociski z powodzeniem można wykorzystać również przy czyszczeniu rurociągów w wysięgnikowych pompach do betonu.

Piłki i pociski czyszczące, co istotne, wykonuje się ze spienionej gumy naturalnej. Dzięki takiemu materiałowi uzyskujemy pełną elastyczność piłki w szerokim zakresie temperatur pracy. Dodatkowo stosunkowo dużą odporność na wycieranie, czy wyszarpywanie kawałków gumy z powierzchni piłek. Sposób i metoda czyszczenia rurociągu jest indywidualną kwestią operatora pompy i wynika ściśle z układu rurociągu na pompie oraz z doświadczenia i wprawy w czyszczeniu danym rodzajem piłek.

W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcamy do kontaktu z naszą firmą telefonicznie pod numerem telefonu +48 58 303 82 20 bądź mailowo wg danych podanych na stronie kontakt.