Skip to content
Polmix-Ast Logo 2021 Main 01

Biuro: pn-pt: 8:00 – 16:00
Serwis: pn – pt: 7:00 -17:00  sob: 8:00 – 13:00

WSZYSTKO DLA
POMPOWANIA I TRANSPORTU BETONU

Rolki betonomieszarek

Rolki betonomieszarek są elementami mechanizmu ruchu obrotowego bębna betonomieszarki. Rolki mają za zadanie podtrzymywanie i zapewnienie stabilności bębna na konstrukcji konsoli tylnej. Mocuje się je na tylnej konsoli wsporczej betonomieszarek w ilości 2 sztuk – po lewej i po prawej stronie. Bieżnia toczna, która jest elementem konstrukcyjnym bębna stanowi główny element podparcia mieszalnika na rolkach. Dla betonomieszarek o większych pojemnościach stosujemy zespoły rolek podwójnych. Szeroki rozstaw rolek zapewnia stabilne pozycjonowanie bębna.

Rolki betonomieszarek rozmiary i typy.

Wyróżnić należy różne rozmiary i typy rolek. Począwszy od rolek o średnicy DN200, poprzez rolki DN220, DN250, kończąc na rolkach DN280. W zależności od rozmiaru są one przeznaczone dla odpowiedniej wielkości betonomieszarek. Na przykład 7m3, 9m3 i większe. Czyli dany model rolki dedykowany jest dla konkretnego producenta betonomieszarki. Najczęściej: LIEBHERR, STETTER, LEŻAJSK, Intermix, Baryval, CIFA i inni.

Rolki betonomieszarek

Częściami składowymi rolki betonomieszarki oprócz samego korpusu rolki są: obudowa łożyskowa, łożyska stożkowe, pokrywy, tuleja sworznia, sworzeń pasowany, podkładki do sworznia i nakrętki. Konstrukcja i geometria rolek betonomieszarek cechuje ten zespół wysoką odpornością na przenoszenie obciążeń nawet w sytuacji przeciążenia mieszalnika. Stosowanie i przestrzeganie zabiegów regularnego smarowania zespołów rolek betonomieszarek smarem plastycznym na wysokie obciążenia zapobiega przedwczesnemu zużyciu łożysk tocznych w zespołach. Same rolki betonomieszarek najczęściej zabezpieczamy dodatkowo odpowiednią osłoną.

Kompletne rolki betonomieszarek, jak i poszczególne komponenty i części produkujemy w naszej firmie POLMIX-AST z wysokogatunkowych materiałów. Stosowane w kompletnych rolkach wysokiej klasy łożyska firmy SKF gwarantują żywotność łożyskowania samej rolki. W celu otrzymania większej ilości informacji prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym.